Kayıt Ol
e Ticaret Türkiye Türkiye'nin Online Ticari Ekosistemi.
Bu senin işletmen mi? Hemen sahiplen! Sahiplen »


Devletin yakasını bir araya getiriyor
Siparişle 61 yıldır gömlek diken Karamanlı Celalettin Benli, modern tekstil sektörüne meydan okuyor. İşlerinin azaldığını söylese de müşterilerinin kendisinden vazgeçmediğini söyleyen Celalettin usta çırak bulamamaktan yakınıyor Tekstil sektörünün gelişmediği yıllarda ısmarlama usul dikilen elbiselerle insanlar günlük hayatını devam ediyordu. karamanlı Celalettin Benli annesinin isteğiyle gömlek dikimini öğrendi. Benli kendi adını taşıyan gömlekleri tam 61 yıldır sürdürüyor. Doktor olmayı hay...
Ağustos 30 @ 8:52am | 1 Diğer Makaleler ▸

Konum: Headquarters ▸
1 Checkins

    Hızlı Harita ▸    Mesai Saatleri ▸

Ülke: Turkey
Adres: Kallavi Sokak No:16 Taksim / Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 243 42 97
GSM: 0555 433 00 42
Büyütmek için tıklayınız

İnformasyon

Bio:
Celalettin Benli’nin ünlülere gömlek dikmeye başlaması Celal Bayar’ın oğlu Turgut Bayar’a gömlek dikmesiyle başlar. Oğlundaki güzel gömlekleri görünce babası, kendisine de dikmesini ister. “Cumhurbaşkanımız Bayar, göğüste işleme severdi, ad ve soyadının baş harflerini işlerdik.” diyor Benli.

Usta terzinin gömlek diktiği eski ve yeni isimler oldukça kabarık bir liste tutuyor. Öncelikle altı cumhurbaşkanını zikretmek lazım: Celal Bayar, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Süleyman Demirel, Kenan Evren, Turgut Özal. Hatay’ın ilk ve tek cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’e ise senatör olduğunda dikmeye başlamış. Müşterileri arasında sanatçılar, bankacılar, siyasetçiler, işadamları önemli bir yer tutuyor.